KoreoESES

Eskişehir Tribünlerinin Görsel Yüzü

T.U.Y.K.G.S.K.

Tarih : 24 Ekim 2009
Müsabaka : Eskişehirspor-Beşiktaş

Stad : Eskişehir Atatürk

------------------------------------------------


Taa Uzak Yollardan Koştuk Geldik Senin Kollarına...

KoreoHikaye ;


Fikir aşaması tamamlanmış yapılacak koreografi belirlenmiş hazırlıklara başlamak kalmıştı geriye...

10 Ekim Cumartesi günü saat 15.00'da Türkiye Haritasının çizileceği büyük pankart için gereken kumaşların kesilmesiyle başladı çalışmalar.


Kumaşlar şerit halinde 1.60'a 22 metre kesilmişti ancak harita 30 parça şeritten yani 48*22 metrelik bir pankart olacaktı.11 Ekim Pazar günü Hakan Çitil isimli renkdaşımızın evinde dikiş işlemine başlandı.12.30-22.30 saatleri arasındaki tempolu çalışma ile 30 şeritin 29 birleşme noktasında 22şer metreden toplamda 638 metre dikiş atıldı.


Kumaş küçük bir odada öylesine karışmıştı ki toplamak imkansızdı,dikiş işleminin bitmesiyle birlikte balkondan arabaya uzatıldı.

Artık pankart için altyapı sayılacak olan kumaş hazırdı ancak en büyük sorunumuz olan ''Mekan Sorunu'' karşımıza çıktı.Pankartın büyüklüğü,açık alandaki herhangi bir rüzgarda,yağmurda zaptedilmesinin zor olmasına nedendi.


Mekan için ilk olarak Atatürk Anadolu Meslek,Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi müdür sayın Sırrı Kabadayı'dan yardım istedik ve seve seve yardımcı olabileceğini dile getirdi.


Okulun yani devletin yerinde boyamanın riskleri vardı o yüzden burayı çizim için kullanmak istedik.Boyama kısmında lazım olacak mekan konusunu da bir renkdaşımız çözüme kavuşturdu Emek mh. Kapalı Pazar'ından faydalanabileceğimiz söylendi.


17 Ekim Cumartesi günü 12.30'dan-21.30'a kadar lisenin motor atelyesinde Türkiye Haritası'nın çizim işlemleri gerçekleştirildi.

18 Ekim Pazar günü sabah 10.00da başlayan haritanın boyama işlemleri ve tellerde asılacak pankartın çizim işlemi 20.30a kadar sürdü.Boyama öncesinde zeminin kirlenmesini önlemek amacıyla koyduğumuz poşetlerin kayması sonucu yere yapışan boyası kuruyan kumaş toplanmaya çalışılırken o kısımlarda ufak çaplı yırtılmalar moralleri bozdu.


19 Ekim Pazartesi günü tellerde asılı duracak olan ''Taa Uzak Yollardan Koştuk Geldik Senin Kollarına'' isimli pankartın boyama işlemleri yapıldı.Pankartın boyaması bitti kuruması beklenirken Salı günü orada kurulan pazar yerine mal indirmeye gelen bir kamyonun pankartın üzerinden geçmesi yürekleri hoplattı.Neyse ki önemli birşey yoktu.


Türkiye Haritası ve T.U.Y.K.G.S.K. pankartlarını depoya götürmek üzere araca yüklüyorduk ki bir aksilik daha meydana geldi.Arabanın bagaj anahtar kısmına takılan pankart fena halde yırtılmıştı.


22 Ekim Perşembe günü ise yırtılan yerlerin yamanması ve pankartın uç kısımlarına kuş gözleri takılma işlemi gerçekleştirildi.Yırtılan yerler hünerli renkdaşlarımızın çabasıyla çözüme kavuştu :)23 Ekim Cuma günü sipariş edilen kartonlar teslim alınarak kesim işlemi yaptırıldıktan sonra stada götürüldü.Saat 21.00da ise hazırlıkların bitmesiyle birlikte koreografinin toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleşti.Ve maç günü geldi çattı....


Maçtan 7 saat önce pankartlar asılmaya başlandı.Stat kapılarının açılma saatine yakın da kartonlar yerlerine dizildi.Artık herşey açık tribündeki 10.000i aşkın taraftarımızın elindeydi.Kusursuz bir organizasyon ve kusursuz bir uygulama ile koreografi gerçekleştirildi.


KoreoFOTO


13 günlük bir maratonun ardından emeğin karşısını almak tarifsizdi.


Emeği geçen herkese Teşekküler...

Her Aşamadan Fotoğraflar

KoreoTV ;(Koreografinin LigTV'ye Yansıması)


Video

KoreoKLiP (Hazırlıktan sonuca geçen sürenin foto romanı);

Video

KoreoVideo1 ;

Video

2 yorum:

Adsız dedi ki...

bu konuda profosyonelsiniz...

melisa dedi ki...

emegi gecen herkese tesekkurler

Yorum Gönder

KoreoTakipçiler

Sayaç