KoreoESES

Eskişehir Tribünlerinin Görsel Yüzü

SURE WE CAN !

Tarih : 8 Mart 2010
Müsabaka : Eskişehirspor
-Galatasaray
Stad : Eskişehir Atatürk

------------------------------------------------

SURE,WE CAN!

KoreoHikaye ;

Galatasaray maçında yapılacak olan koreografi düşüncesi maçtan 1 hafta önce ortaya atılan bir fikir üzerine değiştirildi ve ülkemizin EURO 2016 adaylığıyla ilgili bir çalışmanın yapılmasına karar verildi.

27 Şubat Cumartesi günü yeni adliyenin oradaki üst geçitte başlayan çalışmalar,maç günü staddaki son hazırlıklarla sona erdi ve maçın başlamasına 10 dakika kala uygulanmasıyla koreografi tamamlandı.

3 Mart Çarşamba günü 30*33 metrelik pankartın çizimi ve boyanması yapılacaktı saat 12.00'da toplandık.İlk önce terziden pankart için kullanılacak olan koca kumaş topunu alarak Emek mh. kapalı pazarına ulaştık 13.00 gibi.Zemin zarar görmesin diye yapılan poşetleme işlemlerinden sonra çizim işlemlerine geçildi.Havanın kararmasıyla birlikte çizim işlemi bitmiş,boyama işlemleri başlamıştı.Bu sırada pazarın zabıtasından kötü bir haber aldık,saat 9'da mesaisinin biteceğini ve ışıkları kapayıp,kapıları kilitleyip gideceğini söyledi.Pankartın açılıp toplanması çok büyük uğraş gerektiriyordu ve gerekirse sabaha kadar kalabileceğimizi konuştuk arkadaşlarla, evlerimizden soğuğa karşı üst-baş getirttik.

Bu telaş sırasında Aşk-ı Şehir Tayfa'dan Aydın Taşkınlar gelerek zabıtayı ışıkların açık kalması konusunda ikna etti.Bundan sonrası bizlere kalmıştı.Saat 23.00-24.00 civarlarında arkadaşlarımızın yarısı evlerine gitmek zorunda kaldı,pankart hala bitmiş vaziyette değildi.5 kişi pankartı bitirmek için sabaha kadar kalmaya karar verdik,boyamaya devam ettik.Gece saat 3 gibi pankartın boyaması bitmişti.Kurusun da katlayalım,götürelim diye düşündük ancak maalesef kuruması için 2-3 saat kadar daha beklemesi gerekiyordu.Havanın çok soğuk olması ve bu saatten sonra pankartın başına birşey gelmeyeceği düşünceleri üzerine sabaha karşı 4 gibi evlerimize gittik.

4 Mart Perşembe günü kenardaki şeritlerin hazırlanması,kuruyan pankartın toplanması vs. derken akşam olduğunda herşey hazır vaziyetteydi maç gününü beklemeye koyulduk.

Maç günü koreografi materyallerinin tribüne yerleştirilmesiyle birlikte herşey hazırdı.

Kısmi aksaklıklar (Bazı şeritlerin tam açılamaması,koreografi müziğinin duyulamaması,uzun süreli açık kalamaması) olsa da mesajımızı vermiş olduk gerekli yerlere.

EURO 2016 ile ilgili olarak yaptığımız bu koreografiyi aday şehirler başta olmak üzere tüm ülkemiz adına, buna paralel olarak pankart üzerinde kendimizin, Eskişehir'in ve Eskişehirspor'un reklamını yapmadan gerçekleştirmeye özen gösterdik.

Koreografide emeği geçen herkese teşekkürler.

(Böyle bir çalışma sonrası hakkımızda doğal olarak TFF'den destek alındığı gibi iddaalar da meydana gelebilecektir, hiçbir kurum veya kuruluştan 1 kuruş maddi destek alınmadığını, yapılan tüm koreografilerin çıkardığımız KoreoESES ürünlerinden elde edilen gelirle, yani taraftarın desteğiyle yapıldığını bilmenizi isteriz.)

KoreoESES

KoreoFOTO

KoreoTV ;(Koreografinin LigTV'ye Yansıması)


Video


KoreoVideo ;

Video

Koreografi sırasında çalan müziği hazırlayan İlker Saygı'ya Teşekkürler.

Sure, We Can ! (Özel Hazırlanan Müziği Dinlemek ve İndirmek İçin Tıkla)

0 yorum:

Yorum Gönder

KoreoTakipçiler

Sayaç